RK73B3ATTE105J
Mfr.Part #:
RK73B3ATTE105J
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2512(6432 Metric) SMD/SMT Thick Film 1 MΩ 5 % 1 W 200 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)200 V
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Length6.3 mm
Width3.1 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)2512
Case Code (Metric)6432
Power Rating1 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Height600 µm
PackagingReel
Voltage Rating200 V
Depth3.1 mm
RoHSCompliant
Military StandardNot
Number of Terminations2
Schedule B8533210045
Resistance1 MΩ